מערכת פניות ככלי הכרחי לכול עסק

מערכת פניות מהווה כלי חיוני ויעיל אשר ביכולתו לסייע לעסק מבחינת התייעלות והמענה לקוחות וזאת בזכות העובדה כי כל הפניות מכל הלקוחות מתקבלים במערכת יעילה אחת. מערכת פניות מאפשרת גמישות והיא מתאימה למגוון צרכים ושימושים עבור עיריות, עסקים, חברות אינטרנט עוד וכל זאת מתוך התאמה מלאה לצרכים הספציפיים של הלקוח.

מערכת פניות מספקת לעסקים שירות ניהול לקוחות נוח ופשוט לשימוש ולכן היא מתאימה לגופים גדולים בעלי נפח גדול של לקוחות, אולם גם עבור עסקים קטנים היא מספקת פתרון נוח למדי. המערכת הינה אינטואיטיבית ומאפשרת יכולת בקרה ושליטה גבוהה עבור כל פניה אשר מגיעה לעסק ומדובר בנתון חשוב אשר תורם בפן התחרותי, שכן לקוחות מרוצים שווים כסף.

מערכת פניות – מענה וטיפול מהיר בפניות הלקוח

מערכת פניות תורמת לפיתוח העסק בטווח הארוך ומספקת פתרון נוח בטווח המיידי, התוצאה היא מקסום רווחים והמשך צמיחה. מערכת פניות פותחה על מנת להעניק מענה לעסקים אשר מעוניינים לייעל ולקצר את תהליכי העבודה שלהם וכן היא מאפשרת יכולת לשמירת הסדר והארגון בטיפול בפניות מצד לקוחות.

יתרונות מערכת פניות מהווים מענה ופתרון חיוני לכל ארגון ציבורי או עסקי אשר מבין את החשיבות הרבה שטמונה בשמירה על שביעות רצון הלקוחות והפונים. מערכת פניות מספקת אפשרות להעברת פניות לטיפול באופן ממוחשב, כאשר לקוח שלא צריך להמתין הינו לקוח מרוצה. באמצעות המערכת ניתן להזין עדכונים אודות סטטוס של פנייה וכן היא מאפשרת העברת עדכונים ללקוח אודות סטטוס הטיפול בפנייתם.

יתרונות ושימושים נוספים של מערכת פניות:

•    ריכוז כל הפניות מכל הערוצים במקום אחד מאורגן ומסודר.

•    ניהול רישום מלא ומקיף אודות היסטוריית הפניות.

•    שליפה מהירה של נתוני עבר ואיתור פניות על פי חתכים שונים.

פתרונות מחשוב ותקשורת מתקדמים לעסקים

חברת זברה מתמחה במתן מגוון שירותים ופתרונות טכנולוגיים מקצועיים בתחום התקשורת והמחשוב. אנו מספקים ללקוחותינו שירותי פיתוח תוכנה ואפליקציות, מערכת פניות, מגוון פתרונות תוכנה וכל זאת מתוך התאמה לצרכי הלקוח.

מערכת פניות | זברה CRM