כל מי שמנהל עסק או שהוא עובד מול אנשים במכירה של שירותים, מכירה של קורסים וכן הלאה, יודע כי עליו לנהל את קשרי הלקוחות ואת התקשורת מולם בצורה מאוד מסודרת.

זאת על מנת שהעסק שלו יוכל להתקיים היטב. ללא התקשורת מול הלקוחות, העסק עשוי לדעוך מהר מאוד ולהגיע למצבים אשר בהם כבר לא יהיה לו שווה להחזיק את עצמו.

אז מה זה  crm? מדובר בראשי התיבות של המילים Customer Relationship Management שזה בעצם התרגום של המילים – ניהול קשרי לקוחות.

מה זה crm ואיך זה מתבצע בפועל ?

אז ברור כי קשרי לקוחות הוא דבר מתחייב וכל בית עסק יודע שהוא חייב להשקיע בכך. אך לא תמיד זה יהיה כל כך פשוט וקל. אולי בתחילת דרכו של העסק הוא עדיין יוכל לשלוט על רמת היחסים שלו מול הלקוחות כאשר המעגל עדיין לא יהיה כל כך גדול. אך אם הוא אכן משקיע בצורה נכונה, הרי שמהר מאוד העגלים יתרחבו והקשר מול הלקוחות יהפוך לדבר הרבה יותר מורכב. בשלבים כאלה עשוי לתפוס כל הנושא שלך ניהול הקשרים מול הלקוחות הרבה זמן והרבה משאבים מבית עסק, שזה יכול בהחלט להיות על חשבון ההתנהלות וההתייעלות העסקית בפועל.

איך עושים את זה היום ?

אז אם שאלתם מה זה crm כאן יש לכם את התשובה המלאה. מדובר במערכת מיוחדת אשר מתרגמת את כל הנתונים המגיעים אליה ממחלקת המכירות, מחלקת השיווק, ממחלקת שירות הלקוחות ולמעשה מכל הצוותים הנמצאים בחיכוך יומיומי מול הלקוחות. כך למעשה מצליח העסק להגיע למידע מסודר ומלא כאשר המערכת היא זו שאחרית על ניהול כל הנתונים הללו הנעשים מול הלקוחות.

פונים אל חברה מקצועית

כדי לקבל מענה על השאלה מה זה crm ועל מנת שההתנהלות אכן תהיה טובה ויעילה לבית העסק, חשוב עד מאוד לפנות אל אנשי מקצוע מתחום זה אשר אלו ייטיבו להתאים לכל אחד את המערכת המתאימה לו שתיתן לו את המענה המושלם בעת הצורך.

חברת זברה, זה המקום! שווה לנסות ולקצור את הפירות.